EGE ÜSTÜNDAĞ

Moda Tasarımı

Fashion Design

Ege Üstündağ, Not Enough Color markası için farklı kumaş ve dikişleri bir arada kullanıyor. Yaratıcı dokunuşu ile sokak modası ile özel tasarım kıyafetlerin dünyasını ustaca sentezliyor. 

İzmir moda tasarımı ortamının en üretken tasarımcılarından olan Üstündağ çizgisini her sezon güncel ve yenilikçi tutuyor.

Ege Ustündağ brings different types of fabrics and seams together for his brand, Not Enough Color. He masterfully synthesizes street fashion with custom-made clothes, all along with a touch of creativity. 


Ustündağ, being one of the most productive designers of the fashion design industry in Izmir, maintains to keep his brand up-to-date and innovative every season. 

İlham Veren İşler İzmir'de tasarım kültürüne alan açmayı hedefler.

İzmir iş insanları ve tasarımcıları buluşturacak özel toplantı, çevrimiçi tasarım kanalı ve tasarım sergisinden oluşan üç ayaklı bir projedir ve başlangıç aşamasında Kültür İçin Alan projesi tarafından desteklenmiştir.

İlham Veren İşler ( Inspiring Works ), aims to open space for design culture in Izmir.  It is a project with three pillars such as exclusive meetings where designers and business people of Izmir meet, the online design channel and a design exhibition and at its start phase, it is funded by Spaces of Culture project.

Düzenleyen / Organised by

HASAN CENK DERELİ

H. Cenk Dereli’nin kurucusu olduğu NOBON ile, mimarlık ve tasarım alanlarına yönelik etkinlikler tasarlıyor, aynı zamanda mimari tasarım fikirleri geliştiriyor. İzmir’de iham veren işler yapanların hikayelerini paylaştıkları PechaKucha Night İzmir etkinliğini düzenliyor.
Yaratıcılar insanlar için buluşmalar, seminerler, toplantılar, atölyeler ve pop-up etkinlikler ile mimarlık radyo  programı da NOBON’un faaliyet alanında yer alıyor. 

H. Cenk Dereli designs events on architecture and design as well as creating ideas on architectural design with NOBON, which he’s the founder of. He organizes PechaKuchaNight Izmir event, where presenters share their inspiring stories and creative productions. Gatherings for creatives, seminars, meetings, workshops, pop-up events and radio broadcasting are also NOBON’s expertise.
 

architectural design

industrial design

fashion design

graphic design

ilham veren isler_sb_izmirdeoluyo_V2-02.